Posiadamy bardzo duże szczęście, że przyszło nam żyć w czasach, w których ortodoncja jest tak rozwiniętą dziedziną stomatologii.

Mamy wielkie szczęście, że przyszło nam żyć w czasach, w których ortodoncja jest tak zaawansowaną dziedziną stomatologii. Szybki postęp określonych nauk dentystycznych, którymi jest m.in ortodoncja, jest sporym wybawieniem dla osób borykających się z wadami uzębienia. Powody wad zgryzu są różnorakie zależnie od danego pacjenta.

Część pacjentów z rozmaitymi wadami zgryzu, z którymi uporać się może jedynie ortodoncja, narodziła się już z defektem. Zdarzają się przypadki pacjentów, u których doszło, częstokroć w czasie wypadku lub przebytego urazu doszło do zniekształcenia żuchwy. W obu przypadkach z wsparciem przychodzi nam ortodoncja oraz aparaty stałe. Aparaty na zęby, w odróżnieniu od ruchomych aparatów, które możemy zdejmować w każdej chwili, charakteryzują się tym, iż są przymocowane do uzębienia na dłużej i nie ma możliwości ich zdjęcia podczas spania lub jedzenia posiłku. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o nałożeniu aparatu stałego musimy udać się do lekarza stomatologii w celu wypełnienia wszystkich ubytków w jamie ustnej a oprócz tego wyleczenia zębów, jeśli ich stan tego wymaga.

Oczywiście nie będzie bowiem możliwość przymocowania aparatu na zęby, które nie zostały wyleczone. Decydując się na korektę wady zgryzu przy użyciu stałego aparatu, musimy liczyć się z koniecznością odbywania regularnych kontroli w gabinecie ortodonty, który każdego miesiąca reguluje rozstawienie poszczególnych zamków. Higiena uzębienia podczas noszenia aparatu wymaga naprawdę dokładności, ponieważ to od higieny będzie zależał stan uzębienia po zdjęciu stałego aparatu.

Link: ortodoncja Chorzów

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *