Rozplanowywanie sobie konkretnego dnia na papierze może wydawać się niezbyt atrakcyjnym pomysłem…

Rok akademicki – w jaki sposób zaplanować sobie czas

Niemalże każdy student miał w swoim życiu sytuację, gdy brakowało mu wystarczającej ilości czasu, a zaliczenia zbliżały się wielkimi krokami. Niestety bardzo wielu studentów zmaga się z prokrastynacją i nie bardzo wiedzą co powinni z tym zrobić aby się tego pozbyć. Na całe szczęście istnieje ciekawe rozwiązanie, jest ono wyjątkowo proste, niemniej jednak niewielu ludzi ma chęci z niego skorzystać. Mowa tutaj o rzeczy zwanej planner.

Akademicki planner 2020/21

Rozplanowywanie sobie każdego dnia na kartce papieru wydawać się może średnio atrakcyjnym rozwiązaniem, wizja siedzenia przed notatnikiem zdaje się bardziej przeszkadzać w produktywnym spędzaniu swojego wolnego czasu, niż pomagać. Jednakże wielu studentów traci wielką ilość czasu na organizowanie na bieżąco tego co będą robić, przez co zaczynają się miotać w trakcie pracy i tracą ogrom czasu na próbę ogarnięcia całości. Wystarczy jednak przeznaczyć 15 minut każdego dnia na to, żeby rozplanować sobie w swoim plannerze swój dzień, sprawi to, że z całą pewnością o niczym nie zapomnimy i będziemy dokładnie od razu wiedzieć co powinniśmy robić.

Użyteczność plannerów      

Nie każdy z nas wie o tym, niemniej jednak zdecydowana większość wielkich ludzi korzystała właśnie z takiej techniki. Możemy tu wymienić na przykład Immanuela Kanta, który (jak opowiada żart) miał tak bardzo dobrze zaplanowany dzień, że ludzie z sąsiedztwa regulowali zegarki zależnie od tego, kiedy wychodził na spacer do pobliskiego parku. Owszem prawdą jest, że Kant miał wnikliwie zorganizowany dzień i rozpisany szczegółowy jego plan w własnym dzienniczku, który był niczym innym jak planner. Korzystając z tej techniki planowania czasu, możemy być pewni, że natychmiast obudzimy się ze zaliczonymi egzaminami a także dość znaczną ilością czasu.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *