Testy penetracyjne mają za zadanie pozorować ataki hakerskie.

Każdy, kto wykonuje dowolne działania na rzecz firmy w internecie, kiedyś będzie zobligowany korzystać z hostingu. Na rynku funkcjonuje dużo firm hostingowych, a większość z nich korzysta z serwerowni zewnętrznych, opierając się na technologii, którą jest https://netview.pl/najdluzej-dzialajacy-serwer-na-swiecie/. Ten serwer forma przestrzeni dla naszych danych, która została w sposób wirtualny odłączona z serwera fizycznego. Posiada to bardzo duże zalety, o których za moment powiemy szerzej.

 

Na razie powinniśmy wiedzieć, iż jest to rozwiązanie niezmiernie popularne a także wciąż rozwijane. Swoją dużą popularność zawdzięcza głównie oszczędności. Jako że następuje wydzielenie przestrzeni, nie występuje potrzeba najmowania całego serwera, którego nie wykorzystalibyśmy w pełni. Dlatego jest to związane z mniejszymi wydatkami, co jest bardzo istotne dla biznesmena. Co jest równie istotne, tego typu serwerem nie zajmujemy się samodzielnie. Za większość spraw technicznych odpowiada administracja serwerów, dlatego my będziemy mogli skupić naszą uwagę na tym, co ważne. Co także istotne, na tego typu serwerach możemy liczyć na duże bezpieczeństwo.

 

A to dlaczego? Ponieważ ich oprogramowanie ochronne systematycznie jest weryfikowane przez tzw. testy penetracyjne, które mają pozorować ataki ze strony hakerów. Dzięki temu prędko wykryte zostają wszelkie luki w obronie serwera oraz się je usuwa. W związku z tym zabezpieczenie są udoskonalane, a nasze informacje znacznie bezpieczniejsze.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *