Wiele spółek zaproponuje ci bezpłatne konsultacje z ekspertem.

Jeśli twoja marka wyposażona jest w serwer VPS, to aby zadbać o jej ochronę powinieneś przeprowadzić tzw. testy penetracyjne. Pomogą one odnaleźć luki w oprogramowaniu, zagwarantować bezpieczeństwo posiadanych przez ciebie systemów a ponadto wyeliminować pojawiające się zagrożenia. Uwagę na nie powinni zwrócić przede wszystkim ci do których obowiązków należy administracja serweram. W wypadku ataku bowiem, może dojść do niechcianego wycieku istotnych danych, który bardzo często jest powiązany z ogromnymi opłatami.

 

Poza pieniędzmi, które możemy w takiej sytuacji utracić, bardzo ważną kwestią jest zaufanie naszych klientów, którzy liczą na wysoki poziom bezpieczeństwa powierzonych nam danych, a które to dane możemy utracić w wyniku niespodziewanego ataku. Warto uczyć się na błędach innych osób, kilka przypadków z ubiegłego roku mówi nam o firmach, które nie licząc wycieków danych, całkiem straciły do nich dostęp. Szybko wykonane testy penetracyjne, do których zaangażowani zostali specjaliści to bardzo dobra inwestycja, o której powinniśmy pomyśleć w pewnym momencie rozwoju naszej firmy.

 

Jeżeli wątpisz w formę sprawdzenia bezpieczeństwa, https://asap-software.pl/administracja-serwera-linux/ zaproponuje ci darmowe konsultacje z ekspertem, które to wytłumaczą zasadę działania oraz wykonywania tego typu testów, dopasowanych indywidualnie do twoich potrzeb. Niezależnie jednak od złożoności twojej firmy, jeżeli działa ona z użyciem internetu powinieneś zainteresować się wykonaniem podstawowych testów jakimi są testy DDoS, które zazwyczaj nie są drogie.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *