Notariusz – prawnik sporządzający akty stosowania prawa.

Notariusz – to inaczej prawnik , który tworzy akty stosowania prawa. Świadczy w pewnym sensie poradę w kwestii prawnej. Człowiek pełniący tę funkcję w większości znany jest jako rejent, a czasami nawet jako sędzia. Wynika to z historii tej funkcji. Osoba ta upoważniona jest do swoich zadań przez Ministra Sprawiedliwości, będąc osobą zaufania publicznego. „Prawo o notariacie” jest ustawą, która reguluje zadania notariusza. Notariusz pod żadnym pozorem nie może dokonywać dokumentów notarialnych , które dotyczą m.in jego krewnych, bo grozi za to kara pozbawienia wolności oraz utrata możliwości wykonywania zawodu.

 

Notariusz dokonuje wielu czynności, sporządzając akty notarialne, sporządza dokumenty, wszelakiego rodzaju poświadczenia, spisuje protokoły, trudni się składaniem wpisów do ksiąg wieczystych. Jaka kancelaria notarialna, którą wybrać? Zielona Góra to miasto w którym odnaleźć można wielu ludzi, specjalizujących się w sprawach notarialnych, kogo zatem wybrać? Najlepiej przy wyborze kierować się specjalizacją, w której dobrze odnajduje się określony notariusz. Dane na ten temat zasięgnąć będziemy mogli wyszukując nazwisko danego notariusza w internecie, posiłkując się pomocą bliskich znajomych, lub dzwoniąc bezpośrednio do notariusz zielona góra.

 

Ważne, ażeby notariusz posiadał wieloletnią praktykę w sprawach podobnych do naszej przykładowo jeśli kancelaria dobrze zatroszczyła się o naszych przyjaciół, sporządzając akt notarialny ich domów i mieszkań, będziemy mogli być całkowicie spokojni o nasze sprawy. Dobrymi wyborami kancelarii notarialnej zdają się rozbudowane kancelarie, mające dużą ilość notariuszy, którzy często są specjalistami w sprawach jednego typu, wykonując polecone im zadania na 100%. Wielokrotnie te większe, mające lepszą opinię wśród swoich klientów, nie mają wyższych cen.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *