Słuch słabnie wraz z naszym wiekiem.

Słuch słabnie wraz z wiekiem oraz z powodu nadmiernego hałasu. Istnieją też inne czynniki, wpływające negatywnie na jakość naszego słuchu. W przypadku wystąpienia problemów ze słuchem powinno się przeprowadzić badanie słuchu. Takie badania możemy zrobić przy przychodniach w punktach diagnostycznych. To badanie wykonuje się w wyciszonym pomieszczeniu, w którym pacjent zakłada słuchawki, przez które docierają do niego różne dźwięki mające różną częstotliwość. Zadaniem pacjenta za pomocą przycisków jest zaznaczenie dźwięków, które usłyszał.

 

Badanie umożliwia nam określenie progu słyszalności. Audiogram jest badaniem subiektywnym. W przypadku stwierdzenia niedosłuchu trzeba stwierdzić konieczność zakładania aparatu słuchowego. Możemy wyróżnić 3 podstawowe typy aparatów: aparaty zauszne, wewnętrzne oraz aparaty ze słuchawką w kanale. Dobór stosownego aparatu uzależnione jest od rodzaju wady jak również preferencji pacjenta. Nowoczesne aparat słuchowy strzelno cechuje mała wielkość, opcja wyregulowania dźwięku, odporność na uszkodzenia oraz różne zakłócenia. Aparaty mogą mieć również dużo użytecznych, dodatkowych funkcji tj. bezprzewodowa łączność, czy też możliwość podłączenia do innych urządzeń na przykład smartfona.

 

Każdy aparat słuchowy jest robiony na zamówienie klienta w celu odpowiedniego dopasowania do małżowiny usznej użytkowania. Taki aparat słuchowy pozwala na poprawę jakości naszego życia a także wyeliminowanie niełatwych sytuacji w życiu.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *