Technologia doskonale pomaga nam w wielu sytuacjach.

Wiek starczy, dla każdego wydaje się niewygodny patrząc pod kątem finansowym, ale głównie zdrowia. Na szczęście żyjemy w czasach rozwiniętej technologii, która potrafi zwalczyć wiele chorób występujących po sześćdziesiątym roku życia. Dlatego możemy pracować dłużej, lepiej widzieć a także słyszeć wyraźniej. Ostatnie badania dotyczące słuchu wykazują, że ludzie przestrzegający prawidłowej diety oraz spędzających choćby godzinkę dziennie na ćwiczeniach, cierpią na mniejszą liczbę schorzeń dotyczących problemów ze słuchem.

Badania wykazały również, iż osoby, które spędzają na śnie 7-8 godzin, lepiej znosili zmiany dotyczące problemów słuchowych. Okazuje się, iż również właściwe warunki snu, mają wpływ na kondycję naszego słuchu. Permanentne zatykanie ucha podczas snu, może skutkować zbyt wysoką produkcją woskowiny w naszych uszach. Przez co ucho zaczyna zatykać się stopniowo, aż do pełnej głuchoty. Później niezbędna będzie interwencja doktora. To zjawisko jest znane, ale niestety w większości bagatelizowane przez chorych. W badaniu tylko co szósty badany cierpiał na problemy ze słuchemkłopoty słuchowe. Jednakże problemy te nie były na tyle poważne, aby decydować się na zastosowanie laryngolog badanie strzelno. Jedynie 2 % badanym, polecono, żeby zastosowali aparat słuchowy. Wskazanie doktora było poparte indywidualnymi badaniami, natomiast pacjenci używali go jedynie w sytuacjach nadmiernego hałasu.

Obecnie technologia bezbłędnie pomaga nam w bardzo wielu sytuacjach. Jednak nie zapominajmy, że jest ona tylko substytutem bardzo często naszego ciała i dlatego nie zastąpi całkowicie owoców z prowadzenia zdrowego trybu życia.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *