Kamper jest doskonałym połączeniem dwóch najważniejszych i niezbędnych elementów każdej podróży.

Wycieczki w teraźniejszych czasach to już przywilej wielu, nie tak jak niegdyś, wybranych. Mamy możliwość jeździć we wszystkie strony, a ograniczają nas wyłącznie wyobraźnia, czas i pieniądze. Jednym z najbardziej ekonomicznych oraz ekscytujących możliwości podróżowania jest podróżowanie „na własną rękę”, bez udziału a także prowizji biur turystycznych, z samodzielnie opracowanymi szlakami na mapie, z wynajętym lub swoim własnym transportem, w doborowym towarzystwie albo jako samotny wilk, najlepiej z nocką pod namiotem, w hostelu lub w kamperze.

 

Kamper stanowi połączenie dwóch niezbędnych rzeczy każdej podróży – jest to środek transportu a także nocleg. Kampery kojarzą się zazwyczaj z rodzinnymi wakacjami na amerykańskich drogach , które ciągną się wzdłuż pięknych pustkowi, jak przeważnie pokazywane to jest w amerykańskich filmach. Nie są tak silną częścią kultury europejskiej, ale zajęły własne miejsce we współczesnych standardach podróżowania. Przy podejmowaniu decyzji o tym, czy warto kupić albo choćby wypożyczyć kamper, powinniśmy wiedzieć kilka rzeczy.

 

Przede wszystkim grupa osób podróżuje kamperem musi mieć choćby jednego kierowcę z prawem jazdy kat. B (dla pojazdów do 3,pięć t) lub kat. C/C1 (dla pojazdów pow. 3,5 ton). Następnie powinno się dowiedzieć, czy droga w miejscu, do jakiego się wybieramy, nadaje się do jazdy kamperem. Ostatni punkt to warunki pogodowe – dla zimowych podróży lepiej będą się nadawać kampery z dodatkową izolacją.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *