Wyraźnie przesuszone partie naszej skóry potrafią się łuszczyć.

Cera sucha to taki typ skóry, której kategorycznie brakuje odpowiedniego nawilżenia. Powierzchni takiej skóry brakuje gładkości. Znacznie bliżej jej do chropowatej oraz nieregularnej skorupki, która jest dość nieprzyjemna w dotyku. Mocno przesuszone części naszej skóry potrafią się również łuszczyć. Bardzo często do tego efektu dochodzi na brodzie a także w okolicach skrzydełek nosa. Suchą cerę bardzo łatwo można podrażnić, zatem w tym przypadku wskazane jest używanie delikatnych oraz przebadanych dermatologicznie preparatów pielęgnacyjnych.

 

Kosmetyki naturalne polecane właśnie do pielęgnacji cery suchej, delikatnej i wrażliwej, z pewnością okażą się w takim przypadku mądrym rozwiązaniem. Należy szukać ich jednak w odpowiednich punktach. Poniektóre drogerie posiadają często oddzielne działy z preparatami naturalnymi, jednakże większą ich ilość mamy możliwość odszukać w internecie, punktach zielarskich i sklepach z produktami naturalnymi. Szukając produktów do pielęgnacji suchej cery, z pewnością należy czytać ich składy i zwracać na to szczególną uwagę. Powinny być w nich zawarte składniki o działaniu zarówno nawilżającym a także natłuszczającym, jak i ochronnym.

 

Znakomity preparat do suchej skóry powinien ochraniać ją przed negatywnym wpływem promieniowania słonecznego, znaczy to, że powinien zawierać wysokie przeciwsłoneczne filtry. Wbrew temu co się mówi taką ochronę należy zapewnić swojemu ciału nie tylko i wyłącznie podczas letniej wycieczki, ponieważ mimo tego, że latem i wiosną słońce rzeczywiście najbardziej nam dokucza i działa najsilniej, to jednak nie można stwierdzić, iż cudem zimą czy jesienią słońce przestaje oddziaływać na skórę. Nawet jeśli nie czujemy tego na co dzieńpowinniśmy mieć tego świadomość. Zbyt duże opalanie skóry nie jest dla niej dobre. Szczególnie posiadaczki i posiadacze suchej cery powinni każdego dnia stosować produkty z filtrem, jakie gwarantują im prawidłową ochronę przed promieniami słonecznymi. Kosmetyki naturalne dla mężczyzn coraz częściej wzbogacane są tego rodzaju związkami, ponieważ panowie też martwią się wszakże swoim wyglądem i starają się go cały czas poprawiać. Obecne na rynku kosmetyki do suchej skóry muszą także chronić tę skórę przed różnymi innymi faktorami, nie tylko tymi atmosferycznymi a także nie tylko tymi związanymi z promieniami słonecznymi.

 

Na skórę mocno suchą niedobrze zadziałają również te zanieczyszczenia, które naturalnie obecne są w środowisku oraz w powietrzu. Równie złym, a nawet nieco gorszym oddziaływaniem na naszą skórę wykazują się tzw. wolne rodniki. Trzeba się przed nimi chronić a także zmniejszać ich dostęp do ciała, w czym bardzo pomagają naturalne kosmetyki , które są wyposażone w związki antyoksydacyjne, takie jak witamina A bądź witamina E i C czy selen lub cynk.

 

Zimą powinniśmy również poza tym natłuszczać skórę, żeby tak jeszcze mocniej ją chronić. Dzięki temu nie będzie ona aż tak niezwykle podatna na niszczące działanie mrozu czy silnego wiatru.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *