Jedyne wyjście to umieszczenie chorego w domu pomocy społecznej.

Dom seniora, dom pomocy społecznej albo dom opieki to jednostka, jaka oferuje 24 godzinną opiekę osobom , które jej potrzebują ze względu na niepełnosprawność, chorobę albo wiek. Zdarza się niestety tak, że również młode osoby ulegają niezwykle poważnym wypadkom, w wyniku których są niepełnosprawne, a rodzinie osoby, która uległa wypadkowi brakuje specjalistycznego osprzętu lub umiejętności do tego, ażeby móc ciągle być z nią. Dobrym rozwiązaniem okazuje się wtedy umieszczenie chorego w takiej ośrodku.

 

Podobna sytuacja tyczy się ludzi w podeszłym wieku, które to miały zawał lub wylew. Zdarza się, że choroba ma łagodny przebieg a osoba chora szybko wraca do zdrowia, a czasami po hospitalizacji wymaga opieki fachowej, jakiej rodzina zagwarantować nie może. W takiej sytuacji jedyne rozwiązanie to umieszczenie chorego w Dom Opieki. W tego typu placówce mogą wszakże przebywać ludzie młodzi i starsi. Nigdy bowiem nie wiadomo, co wydarzy się w życiu każdego z nas i jakie będą następstwa tych zdarzeń. Z pewnością nikt z nas nie chce być bardzo chory nawet już do końca życia, lecz na to nie zawsze mamy wpływ. Właśnie z tego powodu funkcjonują tego typu placówki, żeby najbliższa rodzina osoby, która nagle i czasami bez możliwości poprawy zdrowia zachorowała, miała zagwarantowaną opiekę, której nie byłoby możliwości zagwarantować własnymi siłami.

 

 

Taka decyzja jest oczywiście bardzo bolesna, bo wszak ktoś, z kimś mieszkaliśmy całe życie, choruje tak ciężko, że my nie posiadamy ani odpowiednich kwalifikacji, ani odpowiedniego sprzętu do opieki nad najbliższym na poziomie jaki jest potrzebny. Kadra takiej placówki z całą pewnością zatroszczy się o tą osobę na bardzo wysokim poziomie, bo takie jest jego przeznaczenie.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *