Bardzo ważna jest właściwa ochrona telefonu przed uszkodzeniami.

Telefon, a raczej smartfon to taka rzecz, z której korzystamy nie tyle każdego dnia, ale 24 godziny na dobę. Z tego powodu tak ważna jest dobra ochrona smartfona, w szczególności przed wszelkimi uszkodzeniami , które są spowodowane upadkami. Nawet wtedy gdy smartfone upadnie na tyle niegroźnie, że nie odniesie żadnych widocznych szkód, nie znaczy to, że nie pojawiły się jakieś małe uszkodzenia. Parę takowych niegroźnych upadków ma możliwość powoli powodować coraz gorszą jakość pracy naszego telefonu. Potem dzieje się tak, że po roku użytkowania nagle urządzenia zacina się albo wyłącza.

 

Bardzo często wtedy całą winą obarczamy producenta. Także awarie spowodowane licznymi upadkami są przyczyną szkód. Dlatego że uszkodzeń wynikających z upadków nie jesteśmy w stanie uniknąć, warto ubezpieczyć swój smartphone w jak najlepszy sposób. Ciekawy sposób to dobrze wybrane etui na komórkę. Na pewnonajlepszą opcją jest etui w formie pokrowca z specjalną klapką, jaka zasłania ekran z przodu. Tego typu etui, jeśli jest zrobione ze skóry, z powodzeniem zabezpieczy urządzenie w trakcie upadku. Ponadto jest bardzo wygodne podczas użytkowania telefonu. Przeszukując globalną sieć lub odpisując na sms-y możemy w każdej chwili osłonić ekran telefonu tą właśnie klapką bez przymusu wyłączania go.

 

To bardzo wygodne zwłaszcza w publicznych miejscach lub w pracy. Oprócz tego pokrowiec na telefon ma specjalną kieszonkę na karty płatnicze lub wizytówki. A zatem pokrowiec z klapką stanowi najlepsze zabezpieczenie Twojego telefonu szczególnie będąc w zestawie z dobrym szkłem hartowanym. Szkło takie jest też nam niezbędne, bez względu na to jakie etui na komórkę mamy. Rzadko zdarza się tak żeby rysy powstawały zarówno na szkle hartowanym jak i na ekranie telefonu. W momencie kiedy różni klienci oddają uszkodzone smartfony do reklamacji, uszkodzone jest jedynie szkło hartowane, a nie ekran smartfona. Natomiast w ten sposób wiadomo, iż telefon klienta został zepsuty mechanicznie i pomimo braków znaków użytkowania sprzętu na ekranie, sklep albo producent ma możliwość odmówić darmowej naprawy w ramach gwarancji. Można też zakupić etui w formie obudowy telefonu. Takie też znakomicie chroni, natomiast nasz ekran nie jest już w takim stopniu chroniony. Tutaj dobrej klasy szkło posiada znacznie większe znaczenie. Jeżeli nie jesteś cholerykiem i twój telefon nie upada Ci często to to wyjście może być najlepszą opcją.

 

Najlepsze tego typu etui jest wykonane z miękkiego surowca, jaki amortyzuje uszkodzenie w razie upadku telefonu. Zazwyczaj są to etui wykonane z gumy, dodatkowo wzmocnione na rogach. Ostatnią sprawą dotyczącą wyboru etui na telefon jest wybór wzoru oraz koloru. Obecnie na rynku dostępnych jest multum różnych modeli. Istnieje możliwość wręcz zaprojektować swoje i zamówić wykonanie etui z takim właśnie kształtem. Warto skorzystać z tej opcji, aby być w pełni usatysfakcjonowanym. Telefon to coś, na co patrzymy każdego dnia dlatego też musi się ci podobać.

 

Etui na telefon Xiaomi to także wspaniała okazja do zasłonięcia ewentualnych znaków użytkowania posiadanego przez nas telefonu, takich jak obicia czy rysy. Takie jednak powstają najczęściej, jeżeli korzystamy z komórki bez osłony.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *