Dobra izolacja tworzona jest z polietylenowej pianki wysokiej klasy.

Izolacje dla rur są bardzo często używane w budownictwie i ogrzewaniu. Dzieje się tak z dwóch podstawowych powodów. Po pierwsze izolacje chronią płynącą przez układ grzewczy gorącą wodę oraz parę wodną przed utratą energii. Po drugie ich dodatkowym zadaniem jest izolowanie rur przez zmiennymi warunkami atmosferycznymi występującymi rur zwłaszcza, jeśli rury te położone są na przestrzeni otwartej i narażone są na często zmieniające się warunki atmosferyczne.

 

Ten ostatni kłopot jest wówczas, w momencie gdy konieczne jest transportowanie ciepła wyprodukowanego przez elektrownię lub ciepłownię. Zmagazynowana energia jest dostarczana za pomocą systemu rurociągów do budynków w okolicy. W trakcie transportu może być narażona na ogromne straty. Istotne jest zatem, ażeby rury te miały na całej długości izolacje tekstylne wykonane z wełny sztucznej, czyli włókna szklanego lub mineralnego. Dzięki swoim właściwościom te wełny są bardzo odporne na wysokie temperatury a ponadto umożliwiają niewiarygodnie efektywną izolację rur od ziemi.

 

Izolacje termiczne powinny być używane także w prywatnym budownictwie. Funkcjonowanie systemu grzewczego w naszym domu, bez względu na to czy opartego na pracy kotła gazowego albo węglowego, czy korzystającego z usług miejskiej ciepłowni nie może prowadzić do strat a także marnotrawstwa energii cieplnej. Bardzo dobra izolacja cieplna, która polega na pokryciu wszystkich odcinków rur odpowiedzialnych za transport wody budowana jest często z polietylenowej pianki najwyższej jakości.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *