Na przestrzeni lat dostawcy internetu prześcigali się w propozycjach prędkości sieci.

Szybki internet to na pewno coś, na czym zależy wszystkim korzystającym z tego udogodnienia. Szybkość internetu zmieniała się wraz z biegiem lat. Gdy nawet kilkanaście lat wstecz uzyskaliśmy tego rodzaju pomoc, musieliśmy zaspokoić się taką prędkością, jaka teraz wywołałaby u nas śmiech, lub… rozdrażnienie. Jednak poradziliśmy sobie z tym. Co już zostało wspomniane, na przestrzeni lat dostawcy internetu ścigali się w ofertach prędkości sieci, by zyskać jak największą liczbę klientów. W obecnych czasach internet działa z szybkością światła, tym samym sprawiając, że choćby nasza praca zdalna ma możliwość być wykonywana niezwykle szybko w niedługim czasie.

Co interesujące, jeżeli chcemy, możemy poszukać w internetowej rzeczywistości treści na temat szybkości naszego łącza internetowego pod hasłem speed test. Po przekierowaniu na odpowiednią stronę internetową oraz naciśnięciu ikonki start zostanie sprawdzona prędkość naszego łącza internetowego. Powinniśmy chociażby z czystej ciekawości zobaczyć na jakim aktualnie poziomie jest szybkość naszego internetu a także od czasu do czasu to kontrolować, jeśli posiadamy taką możliwość oraz się tym interesujemy.

Dla osób, którzy informatyką zajmują się albo hobbistycznie, albo zawodowo sprawdzanie tego rodzaju informacji jest wręcz oczywista. Jednak niektórzy z nas być może nigdy nie słyszeli czym jest speed test a także do czego służy. Kiedy tak jest, powinno się rozszerzyć własną wiedzę w tym zakresie.

Link: http://www.gromaniak.pl/jak-zmierzyc-predkosc-internetu

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *